Glazpol | Instalacje centralnego ogrzewania
15446
page-template-default,page,page-id-15446,qode-quick-links-1.0,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,qode-theme-ver-11.0,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-5.1.1,vc_responsive

Instalacje centralnego ogrzewania

Centralne ogrzewanie domów to komfort i wygoda. Instalacje centralnego ogrzewania realizujemy w systemach podłogowych, oraz grzejnikowych.

 

Najczęściej nasi klienci decydują się na wariant pierwszy, lub połączenie tych dwóch systemów.

 

Niewątpliwymi zaletami ogrzewania podłogowego są następujące elementy:

 

1. Ekonomiczność i energooszczędność – temperatura pracy ogrzewania podłogowego to ok. 30 – 35 ̊C, a instalacji grzejnikowej to 70 – 90 ̊C. Najprościej ujmując, źródło ciepła musi zużyć mniej paliwa, aby zagrzać wodę w instalacji podłogowej, więc pozwala to na znaczną oszczędność energii.

2. Komfort cieplny – funkcję grzejnika przejmuje cała powierzchnia podłogi, zapewniając równomierny rozkład temperatury. Nie ma więc stref bardziej ciepłych, lub niedogrzanych.

3. Funkcjonalność – instalacja podłogowa może być instalacją główną lub wspomagającą. Nie jest również do końca prawdą, że tego typu ogrzewanie ogranicza wybór materiału wykończeniowego podłogi.

4. Higiena – Emisja ciepła przy ogrzewaniu podłogowym odbywa się głównie przez promieniowanie, a nie jak w przypadku grzejników przez konwekcję, czyli unoszenie. Ogrzewanie podłogowe nie powoduje ruchów powietrza, a co za tym idzie ogranicza unoszenie się kurzu.

5. Estetyka – system jest całkowicie ukryty pod podłogą co daje całkowitą swobodę aranżacji wnętrza i wykorzystania ścian zewnętrznych